Tekden Denizli Hastanesi

OBEZİTE AMELİYATI

DENİZLİ`DE AYARLANABİLİR MİDE BALONU (SPATZ) UYGULAMASI İLK KEZ HASTANEMİZDE YAPILDI.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP.DR. SEMİH MUN HASTANEMİZDE HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKDEN, KADIN DOĞUM POLİKLİNİĞİ’NE OP. DR. SEMİH MUN DÂHİL OLDU

 

Daha kaliteli hizmet, daha memnun hasta, daha mutlu sağlık çalışanına ulaşma hedefiyle faaliyet gösteren Özel Denizli Tekden Hastanesi, bir yandan geliştirdiği Denizli’nin ilk ve özel uygumalarını devam ettirirken bir yandan da uzman ve akademisyen hekim kadrosunu güçlendiriyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Semih Mun, Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı ve hastalara Tekden bünyesinde hizmet verecek.

Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları ve Sağlığı, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji polikliniklerini uzman hekim kadrosuyla güçlendiren, Endokrinoloji ve Metabolizma, Cildiye Polikliniği ve Obezite cerrahisi ünitesi oluşturarak da beklentileri karşılamaya devam eden Tekden Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğini güçlendirdi. Op. Dr. Semih Mun, artık Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde hastalara hizmet verecek.

 

“HASTALARIMIZDAN ALDIĞIMIZ DESTEKLE HİZMET HALKAMIZ HER GEÇEN GÜN GENİŞLEYECEK”

 

Tekden hekim kadrosuna katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Op. Dr. Semih Mun, tıp bilimindeki yeni bilgi ve uygulamalar ile modern teknolojinin son gelişmelerini yakından takip ettiklerini ve bunu devam ettireceklerini söyledi. Op. Dr. Mun  “ Tekden Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde hizmete yeni başlamış olmamın heyecanı ve mutluluğu var. Polikliniğimizde diğer kadın doğum uzmanlarımız Op. Dr. Evren Ceylan, Op. Dr. Hande Yurtsever, Op. Dr. Serkan Yurtsever ve Op. Dr. Ramazan İlker Kayhan gibi alanının en iyi hekimleriyle ekip ruhu çerçevesinde çalışacağız. Adet düzensizlikleri, adet ağrıları, idrar kaçırma operasyonları, dış gebelik operasyonları, doğum kontrol yöntemleri, tarama testleri, kadın hastalıkları ile ilgili laparoskopik ve histeroskopik opresayonlar, genital organ, estetik sarkma operasyonları, cinsel yolla bulaşan hastalıkları, myom ve kist operasyonları ve gebelik takibi polikliniğimizde teşhis ve tedavisi yapılacak hastalıklardır. Hastalarımızdan ve gönül dostlarımızdan aldığımız destekle hizmet halkamız her geçen gün genişleyecek” dedi.

 

OP. DR. SEMİH MUN KİMDİR? 

1976 İzmir doğumlu Op. Dr. Semih Mun,  lisans eğitimini 1993-2000’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce Tıp)’nde tamamlamış, uzmanlık Eğitimini ise Sağlık Bakanlığı Ege doğumevinde (SSK Tepecik Doğumevi) 2002-2007 senesinde almıştır. Yurtiçi ve yurtdışı pek çok yayınlanan makale, poster ve ödülleri bulunan Mun, 7. Ulusal-4.Uluslararası Menapoz&Osteoporoz Kongresinde Poster 2.lik Ödülü almıştır. Op. Dr. Semih Mun’un Türk Tabipler Birliği, Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği ve Jinekolojik Endoskopi Derneği’ne üyeliği mevcuttur.

 

 

TEKDEN HASTANESİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKDEN, MEME KANSERİNE FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN 13-19 EKİM

 

TERASPARK’TA

 

12 yıldır Denizli ve bölgenin sağlık hizmetini karşılayan Özel Denizli Tekden Hastanesi, insanın en değerli varlık olduğu düşüncesinden yola çıkarak yine bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor. Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı Etkinlikleri çerçevesinde Özel Denizli Tekden Hastanesi de ‘Çare Erken Tanıda’ projesiyle binlerce kadına ulaşarak meme kanserinde erken tanıyı vurgulayacak.

 

TEKDEN, KADINLARI BİLİNÇLENDİRİYOR !

Hizmette üstün kaliteyi ilke edinen ve gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile toplum sağlığı yararına hareket eden Tekden Hastanesi, bu defa her 8 kadından 1’inin taşıdığı meme kanseri riskini en aza indirmek için 13-19 Ekim tarihleri arasında Teraspark Avm’de meme kanserinde erken tanı standı kurarak kadınları erken tanının önemi noktasında bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

A’DAN Z’YE MEME KANSERİ

Özel Denizli Tekden Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Namık Özkan da 17 Ekim 2014 Cuma günü saat 16.00’da Teraspark Akademi salonunda ‘Meme Kanserinde Erken Tanı’ başlıklı sunumla Denizlili kadınları bilgilendirecek.

 

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ MEME KANSERİ BİLİNÇLENDİRME AYI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE TEKDEN HASTANESİ PROJE TASARLADI

 

Türkiye'de her 8 kadından 1’inde meme kanserinin görüldüğünü ve bu sorunun sosyal bir sorun olarak algılanması gerektiğini belirten Özel Denizli Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat  " Günümüzde meme kanserinin görülme sıklığı eski yıllara göre daha da artmaktadır. 1970’lerde her 18 kadının birinde, 1980’de her 13 kadının birinde, 1990’da her 10 kadından birinde meme kanseri görülmeye başlamıştır. Meme kanserinde mortalite oranını düşürmek ve uzun yaşam süresi elde etmenin en iyi yolu erken tanı ve tedavidir. Her geçen gün meme kanseri taramaları ülkemiz genelinde artarak devam etmektedir.2013 yılında 1 milyon 700 bine yakın kadın taramadan geçmiştir. Bu artış mamografi çekim sayısında bir önceki yıla göre % 63’lük artış ile sağlanmış olup bu sayede meme kanserinde olguların %75’inde erken evrede (evre 0,1 ve 2) yakalanmıştır. Bu durum da meme kanserinde tedavi şansı sağlamıştır. Son 20 yıldaki çalışmalar, mamografi ile yapılan toplum taramalarının, kadınlarda meme kanseri mortalitesini % 30-50 kadar düşürdüğünü kanıtlamıştır.

Meme kanseri bireysel olarak algılanmamalıdır. Bir kadın hasta olduğunda yaşanan tüm süreçler aile fertlerini ve yakın çevreyi de derinden etkiler. Senin, benim, onun, kısacası hepimizin başına gelebilecek bir hastalık meme kanseri. Toplumumuzda özellikle kadınlar kendi sağlık sorunlarını hep öteliyor. Çevremizde bedenindeki farklılığı anlamasına rağmen, bir hekime başvurup tedavi olmak yerine, eşini kaybetme korkusu ve sosyal imkânsızlıklar sebebiyle durumunu görmezden gelenler var. İşte tüm bu yanlış yargıları hafızalardan silmek için Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı Etkinlikleri kapsamında Tekden Hastanesi olarak bizler de toplum sağlığı yararına başlattığımız ‘Çare Erken Tanıda’ projesi ile meme kanserinde erken tanı ve tedavi sağlanması için binlerce Denizlili kadınlarımıza muayene tekniklerini ve tanıda kendi üzerine düşeni öğretmeyi hedefliyoruz. Denizli’de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren birçok kurumu ziyaret ederek bayan çalışanlara meme kanserinde erken tanının önemini anlattık.  Projemizin ikinci ayağı ise Teraspark’ta gerçekleşecek. 13-19 Ekim tarihleri arasında Teraspark Avm’deki erken tanı standımıza ve 17 Ekim’de akademi salonunda gerçekleşecek seminerimize tüm kadınlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

“BÖLGE İNSANININ SAĞLIĞINDAN BİZLER SORUMLUYUZ”

 

Denizli ve bölgenin sağlığını göz ardı edemeyeceklerini belirten Özel Denizli Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık ise 12 yıldır Denizli’de birçok sosyal sorumluluk projesi ürettiklerini ve böylece insan sağlığına verdikleri değeri gösterdiklerini anlattı. Işık “Bu konudaki duyarlılığımızı her kesime, kitleye aktarmaya çalışıyoruz. Kanser gerçekten dünyanın bölümler arasında birinci sıradaki hastalığı. Rakamları incelediğimizde ölümlerin birinci nedenleri arasında meme kanseri yer alıyor. Hem bilimsel çalışmalarda, hem de birçok kesimden kurumla el ele, birlikte kanserle baş edebileceğimizi biliyoruz. Son projemizle de binlerce kadınlara ulaşarak meme kanseri ile tanışmamaları için çaba veriyoruz. Hastanemiz bölgenin sağlığını sağlamakta kendine bir sorumluluk üstlenmiş ve birçok faaliyetler ile de bunu ispatlamıştır. Hastane yönetimi olarak bizler ve hekimlerimiz insan sağlığı için daha neler yapabilirizin derdindeyiz. İlerleyen tarihlerde yine çağımızın tehlikesi olan birçok hastalık için hekimlerimizle birlikte projeler üretmeye, insanlarımıza faydalı olmaya devam edeceğiz. “ diye ekledi.

 

Tekden Hastanesi, Teraspark AVM’de bir hafta boyunca yer alacak erken tanı standını ziyaret eden kadınlara meme kanserinin simgesel rengi olan pembe renkle tasarlanmış saç taçları hediye ederek kadınların bu hastalıkta yalnız olmadıklarını da gösterecek. Ayrıca stantta bilgilendirme aracı olarak i broşürler yer alacak ve Tekden Hastanesi personelleri de gerekli bilgilendirmeyi yapacak.

 

 

 

 

 

UZ. DR. MURAT KAYA HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  TEKDEN KARDİYOLOJİ KADROSU BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

 

12 yıllık kaliteli sağlık ve ileri düzey tıp hizmeti tecrübesini, yeni yatırımlarla destekleyen ve hizmet kalitesini yükselterek sürdüren Özel Denizli Tekden Hastanesi, tecrübeli yönetici kadroları, uzman ve akademisyen hekim ve sağlık çalışanları ile bölgesinde ve bölge dışında sürdürdüğü büyümesine, devam ediyor. Yeni poliklinikleri ve polikliniklere yeni dâhil olan uzman hekimleri ile büyümeye devam eden Özel Denizli Tekden Hastanesi ailesinin ve güçlü hekim kadrosuna Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Kaya dahil olup hasta kabulüne başladı.

Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları ve Sağlığı, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji polikliniklerini uzman hekim kadrosuyla güçlendiren, Endokrinoloji ve Metabolizma, Cildiye Polikliniği ve Obezite cerrahisi ünitesi oluşturarak da beklentileri karşılamaya devam eden Tekden Hastanesi, Kardiyoloji Polikliniğini güçlendirdi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Kaya, artık Özel Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji Polikliniğinde hastalara hizmet verecek.

 

KALP HASTALIKLARINA ÇÖZÜM ÜRETİLECEK

Özel Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği’nde kalp hastalıklarına profesyonel çözümlerle teşhis ve tedavi uygulayacaklarını belirten Uz. Dr. Murat Kaya, Tekden ailesine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Kardiyoloji Uzmanı Dr. Özgür Taşköylü ve Uz. Dr. Göktürk Kaçar ile İşbirliği çerçevesinde ekip ruhu ile hareket edeceklerinin altını çizen Kaya, dünyada ve ülkemizde kalp sağlığının öneminin gittikçe arttığını vurgulayarak “Günümüzde kalp sağlığının daha iyi anlaşılması, önerilen korunma yöntemlerinin uygulanması, tanı yöntemlerindeki gelişmeler ve tedavi edici modellerdeki korkunç ilerlemelere rağmen dünyada ölüm nedenlerinin başında hala kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Ülkemizde de durum farklı değildir. Maalesef kalp hastalıkları ülkemizde de ölüm nedenlerinde ilk sırayı almaktadır. Koroner kalp hatalığı da çağımızın hastalığı olarak oldukça genç yaş grubundan tutun da yaşlı bireylere kadar toplumu tehdit etmektedir. Tablo bu şekilde olunca kalp sağlığının önemi açısından ben ve diğer uzman hekim arkadaşlarım kalp sağlığını korumak için tedavide gerekli eko kardiyografi, ekg ( efor testi), ekg holter, tansiyon holter testleri gibi uygulamaları yaparak hizmet vereceğiz” dedi.

 

MURAT KAYA KİMDİR?

30 Ekim 1973 Denizli/Babadağ doğumlu olan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Kaya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış,  Adnan Menderes Üniversitesi’nden ise uzmanlığını almıştır. Avrupa Kardiyoloji Derneği Sözlü Bildiri ödülü almış Uz. Dr. Murat Kaya’nın, Türk Kardiyoloji Derneği ve Türk Tabibler Birliği’ne üyeliği mevcuttur.

 

 

 

25 YIL SONRA GÖZLERİ NET GÖRÜYOR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  25  YIL SONRA GÖZLERİ NET GÖRÜYOR

   

 

İleri Teknolojik donanımla her türlü operasyonun yapılabildiği Özel Denizli Tekden Hastanesi Göz Sağlığı Polikliniği’nde, 40 yaşındaki Acıpayam-Dedebağ Kasabası doğumlu Nahit Oktar yapılan cerrahi uygulama ile sağ gözünde 25 yıl önce kendiliğinden oluşan şaşılıktan (Göz Kayması) kurtuldu. 

            Ameliyatı gerçekleştiren Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nurullah Keskin, ameliyatın başarılı bir şekilde geçtiğini belirterek, Nahit Oktar’ın 3 gün içinde sağlığına kavuştuğunu söyledi.  Op. Dr. Keskin, şaşılık ve tedavisi hakkında açıklamalar yaparken şunları söyledi: “Gizli kayma ülkemizde sık rastlanan bir göz hastalığıdır. Her iki göz açıkken birleştirici bir mekanizma ile beyin gözlerin paralel durmasını sağlar. Ancak gözlerden biri kapatıldığında bu mekanizma bozulur ve kapatılan gözde kayma oluşur. Bu tip durumlarda hasta genellikle kaymanın farkında değildir ve gözlerde yorgunluk hissi, kızarıklık, ağrı, kuruluk hissi ve baş ağrısı gibi şikâyetlerle başvurur. Eğer hastada bir görme kusuru da var ise bu şikâyetler daha erken ortaya çıkar. Özellikle yakın okuma sonrasında hasta baş ağrısından şikâyetçi olur. Gizli şaşılık uygun gözlükler ve ortoptik (özel aletlerle) egzersizlerle tedavi edilebilir”

 

ŞAŞILIK TEDAVİSİ

 

            Op. Dr. Nurullah Keskin “Şaşılık birçok nedenden kaynaklandığı için tedavi de kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Şaşılık her yaşta tedavi edilebilir bir göz problemidir.Şaşılık Ameliyatı, eğer şaşılığı görme kusuru yokken gözlükle yok edilmiyorsa ya da gözlük kusuruna bağlı bir şaşılık yoksa ameliyat bu durumlarda yapılmalıdır. Kas felcine veya sinir felcinden dolayı ortaya çıkmış şaşılık durumunda belli bir süre sistemik bir takım hastalıklar ya da bunu ortaya çıkaran durumlar ortadan kaldırıldıktan sonra, süre olarak 6 ay bekledikten sonra ameliyata başvurulabilir. Gözlük kullanımı ile de şaşılık düzeltilmiyorsa ameliyata başvurulabilir” dedi.

            Eskisinden daha iyi gördüğünü mutlu bir şekilde ifade eden Nahit Oktar “Gözlerim daha iyi görecek, dengesini daha iyi kuracak ve her şey daha net olacak umuduyla ameliyat olmaya karar verdim. Şuan hem dış görünüş olarak daha sağlıklıyım hem de gözlerimin görme kalitesi daha yüksek” diye konuştu.

40 dakika süren süren ameliyatın ardından göz sağlığına kavuşan Nahit Oktar,görmede sıkıntı yaşamadığını ve net görebildiğini belirterek Op. Dr. Nurullah  Keskin ve ekibine teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

TEKDEN`İN ÜÇÜNCÜ ÜÇÜZLERİ NORMAL DOĞUMLA DÜNYAYA GELDİ

 

 

 

TEKDEN’İN ÜÇÜNCÜ ÜÇÜZLERİ NORMAL DOĞUMLA DÜNYAYA GELDİ

 

 

Özel Denizli Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Evren Ceylan’ın doğumunu gerçekleştirdiği Elif, Azra ve Emir Berk Taşkın adındaki üçüzler birkaç hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra sağlıklarına kavuşturularak bir yandan anne-babasını mutlu ederken diğer yandan hastane yönetimi ve doktorların da yüzünü güldürdü.

 

 

Anne Dilek Taşkın, hamilelik süresince Op. Dr. Evren Ceylan’la ortak hareket ettiklerini belirterek hamileliği süresince hiçbir endişe yaşamadığını, doğuma ise çok rahat şartlarda girdiğini söyledi. Taşkın “Üçüzlerim 34 haftanın sonunda dünyaya geldi. Doğumumu gerçekleştiren Evren Bey’e böyle keyifli hamilelik süreci geçirdiğim için, aynı şekilde doğumumun normal doğum olmasını sağladığı için özellikle teşekkür ediyorum. Yenidoğan yoğum bakımda gördüğümüz tedavi süreci boyunca gösterdikleri ilgi ve alaka için hastane yönetimi başta olmak üzere bütün hemşirelere, çocuk doktorumuza ve tüm personele minnettarız” dedi.

 

 

Normal doğumla dünyaya gelen üçüzler, Çocuk ve Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydan Çevriye Çankal ve Dr. Ayşe Yiğit Keskin gözetiminde birkaç hafta yoğum bakımda kaldı ve yoğun bakım sonrası sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.

 

ŞAMPİYON KARATECİLER’DEN TEKDEN’E VEFA ZİYARETİ

 

 

ŞAMPİYON KARATECİLER’DEN TEKDEN’E VEFA ZİYARETİ

 

 

Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası’nda 3 sporcusu ile erkek takım KATA dalında Balkan 3.’sü olan Doğan Karate Spor Kulübü öğrencileri milli karateciler, Tekden Hastanesi’ne vefa ziyaretinde bulundu ve hastane yönetimine verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler.

 

 

İstanbul’da düzenlenen 19. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası’nda derece alan milli karateciler, şampiyona öncesi Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde sağlık taramasından geçmişti ve minik karateciler şampiyona öncesi Başhekim Uz. Dr. Yusuf Polat ve hastane Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık’a şampiyonluk sözü vermişlerdi. Doğan Karate Spor Kulübü’nün 6 öğrencisinin katıldığı Şampiyona ‘da Erkek Takım KATA dalında 3 sporcu 3.’lük alarak hastane yönetimine verdikleri sözü yerine getirdiler.

 

 

13-15 Temmuz’da yine İstanbul’da düzenlenen, 25 ülkenin katıldığı, 2500 sporcunun yer aldığı 11. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’nda bir 2.’lik, üç 3.’lükle başarısını tekrarlayan Doğan Karate Spor Kulübü öğrencileri, Eylül ayında Moskova’da gerçekleşecek WSKF Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hazırlanıyor.

 

 

‘Şampiyonların Sağlığı Tekden’e Emanet’

 

 

  Özel Denizli Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat, sporun sağlıklı yaşamın vazgeçilmez öğesini olduğunu belirterek, sağlıklı yaşamın yolunun spor yapmaktan geçtiğini söyledi. Polat “Her türlü branşta faaliyet gösteren sporcularımıza destek vermek bir çeşit koruyucu sağlık hizmetidir. Ülkemizi gururlandıran ilimizdeki milli sporculara desteği sürekli sağlıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Onların eğitim hayatları ile birlikte spor yaşantılarını da başarılı bir şekilde sürdürmelerini sağlamak, bizim asli görevimizdir. Onlara güzel bir adım attırırsanız, gelişimleri de güzel olur. Sporcularımızın dereceleri ise bizlere en güzel mükâfattır” dedi.

 

 

CİLDİYE POLİKLİNİĞİMİZ HİZMETE BAŞLADI. UZ. DR. HÜLYA GÜNDÜZ HASTANEMİZDE HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

KAPALI SAFRA KESESİ AMELİYATI İLE ŞİFA BULDU

                                                                             

                                                                                             

 

 

 

 

 

 

 TEKDEN HASTANESİ’NDEN BİR İLK DAHA

 

KAPALI SAFRA KESESİ AMELİYATI İLE HASTALAR DAHA KISA SÜREDE

İYİLEŞİYOR

 

 

Denizli’nin sağlıktaki üst düzey hizmet beklentisini karşılama noktasında 12 yıllık deneyimi ve birikimi ile gelişimine ara vermeden devam eden Özel Denizli Tekden Hastanesi yine bir ilke imza attı.  Genel Cerrah Op. Dr. Mehmet Tekin, Anestezi Uzmanı Cihan Karakaş ve cerrahi ekip tarafından gerçekleştirilen kapalı safra kesesi ameliyatı (Laparoskopik Kolesistektomi) ile 80 yaşındaki hasta Kezban Altın Yıldız, uyutulmadan ve ağrı çekmeden tekrar sağlığına kavuşturuldu.

 

 

2002 yılından bugüne tıbbi başarılarıyla yalnızca Denizli ve Ege Bölgesi değil, birçok çevre ilde de adından söz ettiren Özel Denizli Tekden Hastanesi, tam teşekküllü,  tıbbi uzmanlığı, deneyimi ve güçlü teknolojik altyapısı ile üst düzey tanı ve tedavi olanaklarını hastalarına sunmaya devam ediyor. Hizmet ağını her geçen gün genişleten Tekden Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Son olarak Genel Cerrahi Polikliniğinde takip ve tedavisi edilen 80 yaşındaki Kezban Altın Yıldız, 25 Temmuz Cuma günü Genel Cerrah Op. Dr. Mehmet Tekin, Anestezi Uzmanı Cihan Karakaş ve cerrahi ekibi Fatih Kurt ve Aslı Selçuk tarafından spinal epidural kombine anestezi altında Laparoskopik Kolesistektomi (kapalı safra kesesi ameliyatı) ile kısa sürede sağlığına kavuşturuldu. Kapalı safra kesesi ameliyatı, genel anestezi altında hasta uyutulmadan gerçekleştirildi.

 

 

Safra kesesine bağlı gelişen pankreadit tanısıyla Genel Cerrahi Polikliniğinde takip ve tedavisi edilen Kezban Altın Yıldız, Genel Cerrah Op. Dr. Mehmet Tekin, Anestezi Uzmanı Cihan Karakaş ve cerrahi ekibi Fatih Kurt ve Aslı Selçuk tarafından spinal epidural kombine anestezi altında Laparoskopik Kolesistektomi (kapalı safra kesesi ameliyatı) ile ağrısız ameliyat geçirdi.

 

 

“Kapalı ameliyatla iyileşme daha hızlıdır”

 

 

Konuyla ilgili bilgi veren Op. Dr. Mehmet Tekin, hastanın kısa sürede iyileşme gösterdiğini kaydederek  “Bilindiği gibi safra kesesi taş hastalıklarında tüm dünyada genel anestezi altında Laparoskopik Kolesistektomi yapılmaktadır. Hastanın geliştirilmiş pankreadit ve buna bağlı akciğer sorunları olması nedeniyle hastaya genel anestezi uygulamadık. Anestezi Uzmanımız Dr. Cihan Karakaş’ın sayesinde hastayı uyutmadan, hastayla konuşa konuşa Laparoskopik Kolesistektomi ameliyatı gerçekleştirdik. Kapalı ameliyatla iyileşme daha hızlıdır, ameliyat izi kalmaz, ameliyat sonrası ağrı daha azdır. Hasta 3-7 gün içinde normal yaşamına dönebilir”dedi.

 

 

“Hastalar konforlu anesteziden faydalanmalı”

 

 

Anestezi Uzmanı Cihan Karakaş ise “Akciğer sorunu olan, Koah ve nefes darlığı şikâyeti olan hastalar anestezi sonrası uyanma sorunu yaşamaktadır. Fakat bizim yaptığımız spinal epidural (Kombine anestezi) sayesinde hasta hem uyanma hem akciğer problemi yaşamıyor hem de ameliyat sonrası ağrı çekmiyor. Hastalar bu sayede konforlu anesteziden faydalanmış oluyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UZ. DR. GÖKTÜRK KAÇAR HASTANEMİZDE HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 TEKDEN KARDİYOLOJİ GÜCÜNE GÜÇ KATTI

 

 

Denizli sağlık sektöründe 12 yıllık deneyimi ve "Her hasta özeldir" yaklaşımıyla sağlıkta öncü olan Özel Denizli Tekden Hastanesi, yeni poliklinikleri ve polikliniklere yeni dâhil olan uzman hekimleri ile büyümeye devam ediyor. Özel Denizli Tekden Hastanesi ailesinin ve güçlü hekim kadrosunun son üyesi ise; Kardiyoloji Uzmanı Dr.Göktürk Kaçar...

Kurulduğu günden bu yana Denizli sağlık kültürünü şekillendiren Özel Denizli Tekden Hastanesi büyümeye ve yeniliklere devam ediyor. Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları ve Sağlığı, Kulak Burun Boğaz, Ortopedi ve Travmatoloji polikliniklerini uzman hekim kadrosuyla güçlendiren, Endokrinoloji ve Metabolizma, Cildiye Polikliniği ve Obezite cerrahisi ünitesi oluşturarak da beklentileri karşılamaya devam eden Tekden Hastanesi, Kardiyoloji Polikliniğine taze kan getirdi. Kardiyoloji Uzmanı Dr.Göktürk Kaçar, artık Özel Denizli Tekden Hastanesi Kardiyoloji Polikliniğinde hastalara hizmet verecek.

 

 

GÖKTÜRK KAÇAR TEKDEN`DE

 

 


Özel Denizli Tekden Hastanesi`nde hastaları ile sağlıklı yaşama devam edeceklerini belirten Dr. Göktürk Kaçar Tekden ailesine katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla dünya standartlarında donanım ve alt yapı ile hizmet vermeye devam edeceğiz. Hastalarımıza hasta-doktor ilişkisinden çok ailemizin birer üyesiymiş gibi muamele ederek onları bu kapıdan en memnun şekilde göndereceğiz" dedi.

 

 

"KARDİYOLOJİ POLİKLİNİĞİMİZ BAŞARISINDA SÜREKLİLİK SAĞLAYACAK"

 


Özel Denizli Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat, poliklinik ve uzman hekim kadrosunu artırarak Denizli`ye standart üstü hizmeti hedeflediklerini belirterek "Her hastanın sağlığına yeniden kavuşmuş ve hastanemizden memnun ayrılmasını sağlamak, temel ilkemizdir. Özel Denizli Tekden Hastanesi`nin tüm çalışanları, Tekden Sağlık Kültürü"nün özünü oluşturan dürüstlük, güven, güler yüzlülük ilkesinden ayrılmadan hasta ve yakınlarına hizmet verme bilinciyle çalışmaktadır. İşimiz kaliteli sağlık hizmetleri sunmak ve mutlak hasta memnuniyetidir. Bunu sağlayabilmek için ara vermeden hekim kadrosu kapasitemizi de güncellemeye devam ediyoruz. Denizli başta olmak üzere çevre illerde de kapsamlı hasta profiline sahip, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Göktürk Kaçar`ı kadromuza dâhil ederek kalp hastalığı sorunlarına profesyonel çözümler getireceğiz. Tam donanımlı olarak tüm branşlarda hizmet veren hastanemizde Kardiyoloji Polikliniğimiz Uz. Dr. Özgür Başköylü ve Uz. Dr. Göktürk Kaçar ile birlikte başarısında süreklilik sağlayacak" dedi.

 

 

GÖKTÜRK KAÇAR KİMDİR?

 


9 Ekim 1970 tarihinde Ardahan`da doğdu ve lise öğrenimini Ardahan`da bitirdi. On Dokuz Mayıs Üniversitesi`nde tıp eğitimini tamamlayan Kaçar, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi`nde uzmanlığını tamamlamıştır. İtalya`da 3 ay İnvaziv Kardiyoloji üzerine çalışmalar yapan Uz. Dr. Göktürk Kaçar, Antakya Devlet Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi gibi birçok kamu kurumunda da hekimlik görevini başarıyla yerine getirmiştir.

 

BAYRAM MESAJI


 
 

 

 Sağlıkla Mutulukla Daha Nice Nice Bayramlara... 

RAMAZAN AYINDA BESLENMEYE DİKKAT!

 

 

RAMAZANDA BESLENMEYE DİKKAT!

 

 

Tekden Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Meryem Güç, Ramazan ayında sahur ve iftarlarda yenilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
Tekden Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Meryem Güç, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Ramazan ayında öğün düzeninin bozulmasının vücutta yağ depolanmasına sebep olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Meryem Güç, "Her gün hamur işleri, hamur tatlıları, ağır yağlı yemekler yenmezken, Ramazan ayında sofraların daha özenli ve çeşitli hazırlanması nedeniyle bu düzen bozulur. Bütün günün yükü bir öğüne sığdırılmaya çalışılır. Bunun yanın da sahura kalkılmadan oruç tutmak, kişinin hazmını zorlaştırır ve belli bir saatten sonra metabolizma daha da yavaşladığı için bütün yenilen besinlerin vücutta yağ olarak depolanmasına neden olur" dedi.

 

 

"YAPILMASI GEREKENLER ZOR DEĞİL"

 


Güç, sahur ve iftarda tüketilmesi gereken yiyecekleri ise, "Ramazan`da beslenmenin temel prensibi, sahur ve iftarda doğru beslenebilip kişinin o günü herhangi bir sağlık problemi, halsizlik, baş ağrısı gibi şikayetlerden uzak kalarak atlatabilmesidir. Bunun için yapılması gereken şeyler aslında çok da zor değil. Tek yapmanız gereken; sahuru Sabah kahvaltısı gibi düşünüp ona uygun şeyler yemek olacaktır. İftarda ise, mideye uzun süren açlıktan sonra yüklenmek doğru değildir. İlk olarak 1 kase çorba, yanında birkaç zeytin, hurma, 1 dilim ekmekle açıp en az 15-20 dakikalık bir ara verin. Daha sonrasında ana yemeğinizi, salatanızı, yoğurt, ekmek veya pilav, makarnanızı alabilirsiniz.Tatlı olarak ağır hamur tatlılarını değil, sütlü tatlıları tercih ediniz. Sütlü tatlıların sindirimi diğer ağır hamur tatlılarına göre daha kolaydır.Yemeğin hemen arkasına değil en az yarım saat bir saat geçmiş olmasına dikkat edin. Sahurda ayrıca basit karbonhidrat dediğimiz tatlılar, hamur işleri tercih edilmemelidir. Bu besinlerin özelliği kan şekerini çok hızlı yükseltip daha sonrasında ise şiddetli açlık nöbetlerinin açığa çıkmasına neden olmasıdır. Bu da iftarın çok yoğun geçmesine hatta kilo artışına neden olabilir" şeklinde açıkladı.

 

 

"AÇLIK NEDENİYLE SIVI İHTİYACI ARTIYOR"

 


Gün boyunca süren açlık nedeniyle sıvı ihtiyacının da artacağını belirten diyetisyen Meryem Güç, bu nedenle günlük en az 2-2,5 litre sıvı tüketmek gerektiğinin altını çizdi. Güç, "Oruç tutarken sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de kişilerin uzun süren açlık nedeniyle fazla hareket etmekten, yorulmaktan tedirgin olmasıdır. Kişiler eğer yukarıda anlatılanlara dikkat ederse yorgunluk ve ağırlık hisleri azalmaya başlayacaktır ve kişi oruç tuttuğu süre boyunca kendini daha rahat ve huzurlu hissedecektir" dedi.

 

ANNE ADAYLARINA TEKDEN VIP DOĞUM AYRICALIĞI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL ANNELERE VIP DOĞUM HİZMETİ GELİYOR

 

 

Aileye yeni bir üyenin katılması, mutlu, heyecanlı ve telaş içerisinde geçen en özel anlardan birisidir. Denizli Özel Tekden Hastanesi, VIP doğum hizmetiyle doğum öncesi, doğum ve sonrasında ayrıcalıklar sunarak, yeni adım atacağınız aile hayatınızda size dost eli uzatıyor.
 
Tekden Hastanesi, özel annelerin en özel anını unutulmaz kılmak için VIP doğum organizasyonu adı altında ‘her anne gülsün` diye doğum paketleri hazırladı. Doğum paketleri, Vıp Plus, Vıp oda ve standart oda olmak üzere 3 ayrı bütçeye ve zevke hitap ediyor.
Denizli`de bir ilk olan uygulama ile hamile hastalar ve yakınları doğum öncesinde, doğumda ve sonrasında hiçbir hazırlık yapmadan bu tatlı telaşın tadını çıkaracak. En ince ayrıntısına kadar düşünülen VİP doğum hizmetinde hamile vatandaşlar da aileleri de rahat edecek. Özellikle VIP Plus paket, sunduğu hizmetlerle anne ve bebeğe hatta misafirlere dahi konforu ve rahatlığı hissettirecek. Hastane bünyesinde kişiye özel oda tasarım süslemesinin yapıldığı Vıp Plus pakette hastane kapısında karşılama ve vale hizmetinden doğum öncesi - doğum sonrası koçluk hizmetine kadar birçok ayrıntı yer alıyor.

 

 

Özel annelerin özel anı için ‘VIP plus doğum paketi` geliyor

 

 


Anne ve diğer aile bireylerinin mutluluğuna ortak olmak için en ince ayrıntısına kadar düşünülen VIP Plus Doğum Paketi, hastane kapısında karşılama ve vale hizmeti, odaya yerleştirme ile görevli hostes, kişiye özel NST odaları, anneye hastanede kaldığı süre boyunca uygulamalı bebek bakım eğitimi, diyetisyen danışmanlığı, anneye birinci gün belden aşağı duş, ikinci gün ayakta banyo, doğum öncesinden doğum sonrasına kadar koçluk hizmeti, doğum anı ve sonrası fotoğraf çekimi, bebeğin ilk kullanacağı battaniye, zıbın, tulum, şapka ve eldivenin hediye edilmesi, konuklara özel lohusa şerbeti ikramı, psikolojik danışmanlık, anneye özel lohusa tacı ve kuaför hizmeti, asansör ile oda arası bebeğin ayak izi, kapı karşılama anı defteri standı, bebeğin adının yazılı olduğu özel tasarım kapı süsü, kapı tül giydirme veya Fransız güpür süsleme, misafirlere özel ikram standı gibi ayrıcalıklar sunuyor. Bunun dışında anne için özel tasarım fotoğraf çekim çerçevesi, anne yatak başı süsleme, anne yatağı etek süsleme, anne ayakucu süsleme, annenin yattığı odanın ponpon süslemesi, bebek beşiği etek giydirme, bebek beşiği içinde Tekden logolu bebek battaniyesi, kapı süsü ile takım altın yastığı, odanın misafir için ayrılan oda süslemesine kadar birçok detay ve hizmetler özel anneler için tasarlandı.

 

 

"Özel anınız bizim için de değerli"

 

 


Denizli`de vermiş olduğu öncü hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Tekden Hastanesi, VIP doğum paketleriyle yine bir ilke imza atıyor. Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık, VIP doğum paketlerini ilk uygulayan hastane olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, anne adaylarının VIP doğum paketlerine ilgisinden son derece memnun olduklarını söyledi. Işık "VIP doğum organizasyonu çatısı altında planladığımız üç ayrı paketlerle her anne ve baba adayının zevkine, isteğine hitap etmek istedik. Anne adaylarımızla birlikte bebeğin de sağlığı ve konforunu düşünerek özel hazırladığımız üç ayrı doğum paketlerimizle Tekden ailesi olarak annelerin mutluluğuna ortak olacağız. Anneler gülsün diye güzel detayları keşfettiğimiz bu paketlerden faydalanmak isteyen tüm anne ve adaylarını Tekden ailesine bekliyoruz" dedi.

 

OP.DR.NECİP ÖZATEŞ HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ

 

 

Ortopedi bölümünde konusunda uzman ekip tarafından tüm yaş gruplarına hizmet verilir.Ortopedi Bölümü kas ve İskelet sistemindeki her türlü hastalığın ve travma sonrası gelişebilecek yumuşak doku travmaları ile kırık çıkıkların tanı ve tadavisi ile ilgilenir. Kliniğimiz genel ortopedi ve travmatoloji hizmeti dışında uzman hekimler tarafından özelleşmiş hizmetleri de vermektedir.

 

 

Teşhis ve Tedavisi Uygulanan Hastalıklar; 

 

 

Spor travmatolojisi 

Diz Cerrahisi ve artroskopik Cerrahi

Artroplasti Cerrahisi

Boy Uzatma ve Bacak Eşitsizlikleri 

Çocuk Ortopedi ve Travmatolojisi

El Cerrahisi ve MikroCerrahi 

Omuz ve Dirsek Cerrahisi

Ortopedik Onkoloji 

Ayak ve Ayak Bileği  Cerrahisi

Sinir Sıkışması Ameliyatları

Ön Çapraz Bağ Ameliyatları

ESWT Yöntemi ile Topuk Dikeni Tedavisi 

Kırık ve Çıkıkların Ameliyatları ve Tedavisi

Artroskobi Yöntemi ile Menüsküs Ameliyatı - Kireçlenme İçin Diz, Kalça ve Omuz Protezi Ameliyatları
 

 

 

UZ. DR. İBRAHİM ÖZDEŞ HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKDEN HASTANESİ ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA POLİKLİNİĞİ HİZMETE AÇILDI

 

 

Tekden Hastanesi kurulduğu günden bu yana farklı branşlarda vermiş olduğu hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Deneyimli hekimlerden Uz. Dr. İbrahim Özdeş, Tekden Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniği’nde hizmet vermeye başladı.

 

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde tıp eğitimini tamamlayan Uz. Dr. İbrahim Özdeş, 2001 senesinde  Pamukkale Üniversitesi İç Hastalıkları uzmanlığı aldı ve Endokrinoloji bölümünde ihtisas yapmıştır.Aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etmiştir.2006 yılında Endokronoloji ve Metabolizma uzmanlığını alan Uz. Dr. İbrahim Özdeş, Konya Numune Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi gibi kurum ve kuruluşlarda hastalara hizmet vermiştir. Uz. Dr. İbrahim Özdeş’in birçok makale ve bildirileri de bulunmaktadır. Tekden Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Polikliniği çatısı altında çalışmalarına devam eden Uz. Dr. İbrahim Özdeş, Endokronoloji Bölümü hastalıklarının teşhisi ve tedavisi noktasında hasta kabulüne başladı.

 

DOÇ. DR. NAMIK ÖZKAN HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doç. Dr. Namık ÖZKAN
Genel Cerrahi Polikliniğinde
Hasta Kabulüne Başlamıştır.

TEKDEN HASTANESİ’NDE UNESCO ÖDÜLLÜ HAYRİ DEV’DEN MÜZİK ZİYAFETİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

TEKDEN HASTANESİ’NDE UNESCO ÖDÜLLÜ HAYRİ DEV’DEN

MÜZİK ZİYAFETİ

Unesco tarafından "YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ KÜLTÜREL MİRAS TAŞIYICISI" olarak ilan edilen 3 telli sazın yaşayan efsane ismi Hayri Dev göz muayenesi için geldiği Tekden Hastanesi’nde müzik dolu anlar yaşattı.

Tekden Hastanesi Göz Polikliniği’nde Op. Dr. Nurullah Keskin’e muayene olan Hayri Dev’in her iki gözüne de katarakt teşhisi konuldu. Hayri Dev kendisine gösterilen ilgi ve alaka için teşekkürlerini belirtti.

Hayri Dev göz muayenesinin ardından Tekden Hastanesi yönetimini ziyaret etti. Yaşayan İnsan Hazinesi Hayri Dev, Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat, Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık’ın da katıldığı sohbette hastane doktorları ve çalışanlarına cura çalmaya nasıl gönül verdiğini anlattı. 82 yaşında nasıl bu kadar dinç olduğu şeklindeki soruya gıdasını temiz havadan ve müzikten aldığını söyleyen Hayri Dev, “müzik ruhun gıdasıdır” dedi ve curası ile çaldığı türküleri seslendirdi.Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat; “Geleneksel kültürümüzü dünya çapında duyuran bir ustayı hastanemizde ağırlamaktan gurur duyduk. Umarım bu kültüre sahip çıkabilir ve gelecek nesillere de aktarabiliriz” dedi.

UZ. DR. AYDAN ÇEVRİYE ÇANKAL HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR.

 

 

 

  

 

 

ÇOCUK HASTALIKLARI UZMANI

UZM. DR. AYDAN CEVRİYE ÇANKAL

HASTANEMİZDE HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR. 

BESLENME VE DİYET UZMANI DYT.MERYEM GÜÇ HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

OP.DR.FERHAT KALKAN HASTANEMİZDE GÖREVE BAŞLAMIŞTIR.

CEMAL IŞIK "NE MUTLU DENİZLİLİLERE"

750 GR. DÜNYAYA GELEN ELİF NAZ BEBEK TEKDEN’DE HAYATA TUTUNDU

 

 

Aydın’da bir hastanede 24. Haftada 750 gr. Ağırlığında dünyaya gelen Elif Naz bebek Tekden Hastanesi yenidoğan yoğum bakımına getirildi ve üç buçuk ay süren tedavi sonrasında taburcu edildi.

 

            Aydın’ın Sultanhisar İlçesi Malgaçemir Köyü’nde yaşayan 28 yaşındaki Elvan Soyyer hamileliğinin 24. Haftasında sancılarının artmasıyla hastaneye kaldırıldı. Elvan Soyyer, 4 Kasım 2013’te Aydın’da normal doğumla 750 gr. Ağırlığında Elif Naz bebeği dünyaya getirdi.

 

            Erken doğum nedeniyle tedavi görmesi gereken Elif Naz, Tekden Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesine getirilerek tedavi altına alındı. Tekden Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları Uz. Dr. Ayşe Yiğit Keskin ve Uz. Dr. Murat İnan kontrolünde işleyen tedavi süreci, üç buçuk ay sürdü ve Elif Naz bebek 2330 gr. Ağırlığında sağlıklı olarak taburcu edildi.

 

            Aydın’da çiftçilik yaparak geçimlerini sağlayan Serkan Soyyer (34) ve Elvan Soyyer (28) bebeklerinin sağlıklı olarak taburcu eden doktorlara ve hemşirelere teşekkürlerini iletti. Elvan Soyyer duygularını şöyle belirtti: “Bir gazetede erken doğan bir bebeğin sağlığına kavuştuğu haberi beni de ümitlendirmişti. Aynı duyguyu bana da yaşattıkları için Tekden Hastanesi’ne çok teşekkür ediyorum. Özellikle çocuk doktorlarımız bizimle birebir çok ilgilendiler. Hemşirelerimiz de sürekli destek oldular. Erken doğum yapan diğer annelere de ben ve Elif Naz ümit olacağımız için çok mutluyuz”

TEKDEN HASTANESİ BAŞHEKİMİNDEN YARI DÖNEM KARNELERİ İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR

 

 

 

Milyonlarca öğretmen ve öğrencinin yarı yıl tatiline girdiği bugünün, hem aileler hem de karne alan öğrenciler için kabus olmaması için Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat önemli açıklamalarda bulundu.

 

Çocuklarla birlikte vakit geçirmenin, onlarla kurulacak samimi ve sıcak bir iletişimin çocuklar üzerinde çok olumlu sonuçlar doğuracağının önemine değinen Uz. Dr. Yusuf Polat şunları belirtti: “Okul yıllarının başlangıcından itibaren çocuğun başarı ya da başarısızlığının kendi hayatı için önemini anlatmak çok önemlidir. Bunu ifade ederken yapıcı ifadeler kullanmak da bir o kadar önemlidir. Ayrıca çocuklar duydukları sözlerden daha çok gördüklerinden daha çok etkilenmektedir. Bu nedenle sözlerimizle davranışlarımız da birbirine paralel olmalı ve çocuğumuza örnek teşkil edecek şekilde olmalıdır. Bir diğer önemli husus da çocuğun okul yaşamının yakından takip edilmesidir. Öğretmenleri ile sık sık biraraya gelerek çocuğun okul durumu ile ilgili bilgi almak önemlidir”

 

“Kıyaslama yapmak çok yanlış”

 

Karnelerin alındığı bugün aile ve çocuk arasında oluşması muhtemel durumlarla ilgili Uz. Dr. Yusuf Polat, çocuklarda dışlanmışlık hissi ve özgüven eksikliği oluşmaması için çocuğun kardeşleri ve arkadaşları arasında kıyaslama yapmanın doğru olmadığını ifade etti. Uz. Dr. Yusuf Polat şöyle devam etti: “Bununla birlikte geçirecekleri tatil boyunca yasaklar getirerek çocuğu cezalandırmak yerine motivasyonunu sağlayacak formüller üretilmesi daha doğrudur. Unutulmamalıdır ki çocuğun okul başarısı kadar sosyal aktivitelerde yer alması, ailesi, arkadaşları ile vakit geçirmesi de çok önemlidir. Bunun için çocuğun severek yapacağı aktiviteler ile zenginleştirilmiş bir çalışma programı hazırlanması çocuğun hem okul başarısını artıracak hem de psikolojik olarak daha iyi hissetmesine yardımcı olacaktır”

HAMİLE BAYANLAR DİKKAT! BEBEĞİNİZ KOLİK OLABİLİR

 

 

 

Susmaksızın çığlık çığlığa ağlayan, kramp halinde sürekli kasılan bir bebek pek çok annenin korkulu rüyası. “İnfantil Kolik” denilen bu durumun birçok nedeni olabilir. Besin alerjisi, besin intoleransı gibi nedenlerin yanı sıra hamilelikte stres de bebekte kolik görülmesine yol açabilir. Tekden Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Ayşe Yiğit Keskin kolik’in nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi veriyor.

 

  İnfantil Kolik, süt çocukluğu döneminde sık görülen, nedeni açısından halen gizemini koruyan, zaman zaman aileyi ve hekimi sıkıntıya sokabilen bir sendromdur. Farklı tanımları olmasına rağmen, büyüme ve gelişimi normal olan 0 - 3 aylık bebekteki, en az 3 hafta süreli, haftada 3 günden fazla, günde 3 saatten fazla ve başka bir nedenle açıklanamayan huzursuzluk ve ağlama dönemleridir. Görülme sıklığı farklı çalışmalarda %10 ile %40 arasında değişmektedir. Düşük doğum ağırlıklı bebeklerde daha sık görülür. Huzursuzluk ve ağlama nöbetleri günün belirli bir saatinde, genellikle öğleden sonra ve akşam saatlerindedir. Bebeklerin %50’ye yakınında belirtiler 3 ay içinde kaybolurken, %40’ında 6. aya, %10’unda bir yaşa kadar sürebilmektedir.

 

 “Sigara ve kahve infantil koliği artırıyor”

 

 İnfantil koliğin nedeni kesin açıklanamamasına rağmen, bazı teoriler geliştirilmiştir. Yapılan bazı araştırmalar, anne diyetindeki inek sütü, lahana, karnabahar, brokoli, turunçgiller, çikolata, soğan gibi besinlerle, annenin sigara ve kahve kullanımının infantil koliği artırdığını tespit etmiştir. Bu durumun, bir besin alerjisi veya besin intoleransı olabileceği düşünülerek, anne diyetinde kısıtlamalar önerilmektedir. Bebekler, henüz gelişmemiş nörolojik sistemleri nedeniyle, ağrı duyusuna karşı daha duyarlı olup, bağırsak gerilmelerine daha fazla tepki vermektedirler. Hamilelikte sık psikolojik stres yaşayan, gergin bir ruhsal durum içinde olan anne ve ailelerin bebeklerinde yine infantil kolik sıklığı fazla bulunmuştur.

 

  İnfantil kolik tanısında, aileden alınan öykü çok önemlidir. Bunun yanında, tam bir fizik muayene yapılarak bu huzursuzluğa yol açacak diğer nedenleri dışlamak ve bebeğin büyüme ve gelişiminin normal olması gerekir.

 

  Tedavide öncelikle, ailenin endişesini anlamak, bu durum ve süreç hakkında bilgilendirme yapmak gerekir. Annede veya aile içinde görülen, endişe veya gerginliği azaltmanın da tedavinin bir parçası olacağı vurgulanmalıdır. Anne sigara kullanmamalı ve kahveyi 1- 2 fincandan fazla tüketmemelidir. Anne diyetinden inek sütü, turunçgiller, lahana, brokoli, karnabahar, turpgiller, çikolata, baharatlı gıdalar çıkartılmalıdır. Bebek loş, sessiz bir ortamda tutulmalı. Kolik sancıları sırasında, kucakta veya beşikte hafifçe sallanması, ninni söylenmesi, ya da müzik veya ritmik seslerin dinletilmesi, bebekte rahatlama sağlayabilir. Ilık banyo yaptırmak, karnına saat yönünde masaj yapmak rahatlatıcı diğer yöntemlerdir. Rezene, anason, nane çaylarının etkinliği bazı çalışmalarda gösterilmiştir fakat güvenilirlikle ilgili çalışma yoktur. Sonuç olarak uzun zamandır araştırılan, gizemini koruyan bu rahatsızlığın en iyi tedavisinin zaman olduğu anlaşılmıştır. 

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP.DR.HANDE YURTSEVER & OP.DR.SERKAN YURTSEVER HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞLARDIR

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
 
Opr.Dr.Hande YURTSEVER
 
Opr.Dr.Serkan YURTSEVER
 
Hastanemizde Hasta Kabulüne Başlamışlardır.

İSVEÇLİ HASTADAN TEKDEN HASTANESİ’NE TEBRİK KARTI

  

İSVEÇLİ HASTADAN TEKDEN HASTANESİ’NE TEBRİK KARTI

 

19 Aralık 2013 günü rahatsızlanarak yolculuğuna grubuyla devam edemeyen İsveç vatandaşı Denizli Özel Tekden Hastanesi doktorlarından Dr. Şakir Bayur’un hastayı tedavi etmesi sonucu bir sonraki gün Antalya’dan ülkesine döndü. Tedavisi yapılarak ülkesine dönen İsveçli vatandaş Tekden Hastanesi çalışanlarına teşekkürlerini belirten kart gönderdi.

 

Tekden Hastanesi yabancı turist hasta ve sağlık turizmi birim sorumlusu Dr. Şakir Bayur başta olmak üzere kendisi ile ilgilenen hastane personeline yazılan tebrik mektubunda, hastaneden aldıkları hizmet ve kendilerine gösterilen ilgi ve alaka için teşekkürlerini ve yeni yıl tebriklerini iletti.

 

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Dr. Şakir Bayur şunları söyledi: “2013 yılı itibari ile hastanemizin hizmet kalitesindeki artışla birlikte yabancı turistlerin ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın tedavi gereksinimleri olduğunda Denizli’de akla gelen ilk yer olduk. İsveçli vatandaş rahatsızlığı nedeniyle Pamukkale’de yapmış olduğu seyahate devam edemeyince hastanemizden tıbbi yardım talebinde bulundu. Hastamız bulunduğu yerden tarafımızca alınarak hastanemize getirildi. Gerekli muayene ve tetkiklerinin ardından tedavisi yapılan hastamız bir sonraki gün uçağına yetiştirilmiştir. Ülkesine dönmek üzere sağlıklı olarak hastanemizden ayrılan hastamız, İsveç’in sağlık sektöründe dünyanın sayılı ülkelerinden olduğunu fakat böyle bir ilgiyi ve hizmeti kendi ülkesinde görmediğini dile getirdi.”

 

Son zamanlarda birçok turist ve yurtdışı kaynaklı hastadan memnuniyet ve tebrik mesajları aldıklarını belirten Dr. Şakir Bayur, “aynı ilgi ve alaka ile turist hastaların ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız” dedi. Yurtdışındaki sağlık sigortaları ile anlaşmaları olması dolayısı ile tedavileri esnasında maddi mağduriyet yaşamadıklarının altını çizen Dr. Şakir Bayur, yabancı hastaların kendileri ile aynı dili konuşabilecek hekim ve personel kadronun var olması da büyük bir avantaj sağladığını ifade etti. 

TEKDEN’E OLAN GÜVEN KOCAELİ’NDEN GETİRDİ

 

 

 

 

 

 

TEKDEN’E OLAN GÜVEN KOCAELİ’NDEN GETİRDİ

 

                Özel Denizli Tekden Hastanesi Denizli’de adından sağlık üssü olarak söz ettirmenin yanı sıra bölge genelinde ve hatta Türkiye çapında bir hastane olma yolundaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Tekden Hastanesi geçtiğimiz günlerde Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel Cerrahi gibi polikliniklere Denizli dışından da gelen bir çok hastaya ev sahipliği yaparak bir çok başarılı operasyonlar gerçekleştirdi.

 

            Yaklaşık 8 aydır yeni binasında faaliyet göstermekte olan ve Denizli’de “sağlık üssü” olmayı hedefleyen Tekden Hastanesi, 2014’e bu hedef doğrultusundaki çalışması ile girdi. Yeni yılın ilk günlerinde 82 yaşındaki İ.F. yoğun bakım tedavisi görmek üzere Kocaeli’nden Denizli’ye geldi. Müzmin bronşit (KOAH) şikayeti ile İ.F. uzun zamandır tedavi görmekteydi ve yoğun bakım tedavisi olması gerekiyordu. Yakınları İ.F.’yi tedavi sürecinde güvenilir bir hastane arayışına girdikleri sırada Tekden Hastanesi ile yollarının kesiştiğini ve Denizli’ye geldiklerini belirtti.

 

            Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Pınar Tunç Oken İ.F.’nin sağlık durumu ile ilgili şunları belirtti: “Müzmin bronşit (KOAH) şikayeti ile hastanemize gelen İ.F. solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındı ve solunum cihazı takıldı. Hastamızın tedavisi çok iyi sonuçlar verdi. Yoğun bakım tedavisi biten hastamız cihaza gerek olmadan nefes alabiliyor ve konuşuyor. Hastamızın genel sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor.”

 

            Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık da şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın sağlıklarına bir an evvel kavuşmaları bizim yegane amacımız. Bu amaç doğrultusunda kendimizi geliştiriyoruz. Kocaeli’nden Denizli’ye bir vatandaşımızın bize güvenerek kilometrelerce yol katetmesi bizim için gurur verici. Biz de bu güvenin karşılığını vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Denizlili vatandaşlarımızın gösterdiği güvenin Denizli dışında da yankı buluyor olması bizleri daha da şevkle çalışmaya itmektedir.”

GÖĞÜS HASTALIKLARI UZMANI UZM.DR. PINAR TUNÇ OKEN HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm.Dr. Pınar TUNÇ OKEN Hasta Kabulüne Başlamıştır

Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü; poliklinik, yataklı servis ve konsültasyon hizmetleri verir. Göğüs hastalıklarıyla ilgili şikayeti olan erişkin yaş grubu (16 yaş ve üzeri) tüm hastaların gerek poliklinik hizmeti ve yoğun bakım ünitesinde takibi şeklinde gerekse göğüs hastalıkları servisine yatırılarak teşhis, tetkik ve tedavileri gerçekleştirilir.

Tekden Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde;

 

 • Astım
 • KOAH (Kronik Bronşit, Amfizem)
 • Akciğer Kanseri
 • Üst ve Alt Solunum Yolu Enfeksiyonları (Bronşit, Pnömoni, Bronşektazi)
 • Tüberküloz (Verem)
 • Akciğer Yapısındaki Bozukluklar
 • Solunum Yetmezliği
 • Akciğer Embolisi (Akciğer Pıhtı Atması) tedavisi başarı ile yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde yapılan tetkikler; 

 

 • Solunum Fonksiyon Testi
 • Alerjik Hastalıkları Tanısı( DERİ PRİCK TESTİ), Tedavisi ve Takibi
 • Torasentez (Tanı ve/veya tedavi amaçlı olarak, özel bir iğneyle akciğer zarları arasındaki sıvıdan örnek alma işlemi)
 • Sigara Bırakma Tedavisi

 

 

 

 

TOPLUM DESTEKLİ POLİS’DEN TEKDEN ZİYARETİ

 

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Toplum Destekli Polis memurları Tekden Hastanesi yönetimi, personeli ve hastanede yatmakta olan hastaları ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında son günlerde sık olarak karşılaşılan ve birçok insanı mağdur eden sahtecilik hakkında bilgi verildi. Vatandaşımızdan telefon ya da SMS yolu ile para talep kişilere itibar etmemeleri konusunda uyarılarda bulunan Toplum Destekli Polis ekipleri böyle bir durumla karşılaşmaları halinde Polis 155’i aramalarını belirtti.

 

   

GÖZ HASTALIKLARI UZMANI OPR.DR.NURULLAH KESKİN HASTA KABULÜNE BAŞLAMIŞTIR

Hastanemiz Göz Hastalıkları Polikliniği`nde

Opr.Dr. Nurullah KESKİN

29 Kasım 2013 tarihi itibariyle hasta kabulüne başlamıştır.
 
 
 GÖZ HASTALIKLARI POLİKLİNİĞİMİZDE;

1.     Otorefraktometre (Çocuklarda Uzaktan Damlasız Gözlük Numarası Ölçümü)

2.     Oküloplasti (Göz Kapağı Cerrahileri)

3.     Gözyaşı Kanal Cerrahileri (Endoskopik)

4.     FFA (Göz Anjiyosu)

5.     Katarakt Cerrahisi Sonrasında YAG Lazer ve Şeker Hastaları İçin ARGON Lazer Tedavisi

6.     OCT (Göz Tomografisi)

7.     İndirekt Oftalmoskopi (Yenidoğan ve Prematüre Bebek Muayenesi)

8.     Görme Alanı Tetkiki

9.     Ambliyopi (Göz Tembelliği Takip ve Tedavisi)

10.   Rutin Göz Muayenesi (Görme Yeteneği Ölçümü, Göz Tansiyonu Ölçümü)

11.   Vitreoretinal Cerrahi

12.   Glokomlu Hasta Tanı Tedavi ve Takibi

13.   Retina Hastalıkları

14.   Şaşılık Hastalıklarının Medikal ve Cerrahi Tedavileri

    15.   Fako Yöntemi ile Dikişsiz Katarakt Cerrahisi başarı ile uygulanmaktadır..

ENERJİ BAKANI TANER YILDIZ TEKDEN HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Özel Denizli Tekden Hastanesi’nin resmi açılış töreninde akşam saatlerinde Enerji Bakanı Taner Yıldız hastane ziyaretinde bulundu.

 

 

Gündüz gerçekleşen açılış kokteyline Tekden Grup Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri ve İstanbul Tekden Hastaneleri ve Tekden Kolejleri’nin yöneticileri, Denizli Tekden Hastanesi doktor ve personel kadrosu ve davetliler katıldı.

 

Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın katılımı ile dualarla resmi açılış yapıldı

 

Enerji Bakanı Taner Yıldız beraberinde Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekçi, Nurcan Dalbudak, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ile Tekden Hastanesi’ne ziyarette bulunarak resmi açılışını gerçekleştirdiler. Hastanenin Denizli ve ülkemiz adına hayırlı olması için yapılan dua ile başlayan ziyaret esnasında Enerji Bakanı Taner Yıldız hastaneyi gezdi.

 

Tekden Hastanesi’nde tedavi görmekte olan hastalar arasında iki hastayı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Enerji Bakanı Taner Yıldız, hastane binasının modern görünümü ile Denizli’ye yakışan bir hastane olduğunu belirtti. Nihat Zeybekci de hasta odasına girdikleri anda “Hasta odası gibi değil, otel gibi bir oda. Tatil yapmaya mı geldin” diyerek hastaya moral verdi. Kemal Tekden gibi güzel hizmetlerle ülke ekonomisine katkıda bulunan insanların artmasını istediklerini belirten Enerji Bakanı Taner Yıldız hastane hekimleri ile de sohbet etti.

 

Enerji Bakanı Taner Yıldız: “Kemal Tekden, gerek Kayseri’de gerekse İstanbul’da ve şimdi de Denizli’de açılan bu hastane ile tartışılmaz bir isim olmuştur”

 

Yerel bir kanal muhabiri ile yaptığı röportajda Enerji Bakanı Taner Yıldız şunları belirtti: “Kemal Tekden yalnızca hemşehrim değil aynı zamanda 35 yıllık dostluğun nişanesi olarak da burada bulunmak istedim. Sağlık sektöründe dönüşümlerin yaşandığı bu günlerde vatandaşlarımızın rahat edebileceği bir ortam hazırlama amaçlanmıştır. Bunun en büyük yapıcı sektörlerinden biri de özel sektör marifeti ile olmuştur. Kemal Tekden de bu işi en iyi bilenler arasındadır. Gerek Kayseri’de gerekse İstanbul’da ve şimdi Denizli’de açılan bu hastane ile tartışılmaz bir isim olmuştur. Denizli’de açılan bu hastane de hem Denizli hem de bölge halkı için önemli bir katkıda bulunmuştur. Kendisini ve ekibini tebrik ediyorum. Çok güzel ve başarılı bir çalışma yapıldığını görüyoruz. Şifayı veren Allah’tır vesile olan ise bu tür hastanelerdir. Bu nedenle bizler de şifayı bu tür hastanelerde arayacağız”

 

 

Tekden Grup yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden de konuşmasında şunlara değindi: “Değerli Bakanımıza, Valimize, Belediye Başkanımıza ve Milletvekillerimize böylesi yoğun bir programları arasında bizleri ziyaret ettikleri için öncelikle teşekkür ediyorum. On yıldır Denizli’ye en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu hastane ile de bu hizmetlerimizi taçlandırmak istiyoruz. Sayın Bakanımızın ziyareti de hem bizi hem de hastalarımızı çok mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyorum”

 

Eyvan Yapı’ya desteklerinden dolayı Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan plaket

 

Tekden Hastanesi inşaasını kısa sürede tamamlayıp Denizlililerin hizmetine açılmasına olan katkılarından dolayı Eyvan Yapı’nın sahibi İhsan Üstündağ’a plaketini Enerji Bakanı Taner Yıldız verdi. 

  

BAŞBAKANIMIZIN ZİYARETİ İLE RESMİ AÇILIŞ TÖRENİMİZ GERÇEKLEŞTİ

 

BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYİP ERDOĞAN DENİZLİ ZİYARETİNDE

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ

OP.DR.KEMAL TEKDEN`E PLAKET VERDİ 

 

 

 

     

TEKDEN HASTANESİ VE DENİZLİSPOR ARASINDA SPONSORLUK ANLAŞMASI İMZALANDI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekden Hastanesi ve Denizlispor arasında 3 yıllık sponsorluk anlaşması Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut, Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden, Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay ve basın mensuplarının katıldığı törenle imzalandı.

 

Törene katılan Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay şunları söyledi: “Bugün yapılan anlaşma Denizlispor tarihinin en önemli anlaşmasıdır. İlerideki yıllar için çok önemli bir yere sahiptir.”

 

“Tek eksik olan motivasyonun temeli de bugün bu anlaşma ile tamamlandı”

 

Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden konuşmasında şunlara değindi: “10 yıldır Denizli’de hizmet veriyoruz. Bu 10 yılda Denizli ile iç içe olduk. Burası Denizli’nin hastanesi, Denizlispor da Denizli’nin takımıdır. Bu iki gücün birleşmesi yeni bir kurumu meydana getirdi. Denizlispor’a destek vermek bizim için çok önemli. FIFA’nın sporcu sağlığı merkezi adına uyguladığı kriterleri biz bu hastanede uyguladık. Bunun lisansını da alacağız. Tekden Denizlispor’un tek bir eksiği var, motivasyon. Bunun da ilk temelini bugün burada atıyoruz.”

 

“Tekden Hastanesi Denizlispor’a güç verecek”

 

Denizli İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut da yaptığı konuşmada şunları belirtti: “Denizlispor bir markadır. Bu markayı büyük bir marka olan Tekden Hastanesi ile birleştirmek Denizlispor’un gücüne güç katacaktır. Bu değere katkımız olduğu için biz de çok mutluyuz.”

 

“Tekden Hastanesi desteği tamam, sıra futbolcularda”

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da şunlara değindi: “Denizlispor Denizli’nin markası olan, birçok başarıya imza atmış ve Türk futboluna katkı sağlayan bir kulüptür. Denizlispor’a destek vermek adına bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Denizlispor bir seferberlik ruhu ile arzu edilen yerlere gelsin istiyoruz. Artık bundan sonra söz futbolculardadır. Tekden Denizli’ye, Denizli de Denizlispor’a ve Tekden’e güç verecektir.”

 

İmzaların atılmasının ardından hediye olarak Kemal Tekden isimli formalar takdim edildi ve hastane terasında verilen kokteyl sonrasında tören sona erdi.

 

 

YEŞİL SİYAHLI EKİPTEN SAMSUNSPOR MAÇI ÖNCESİNDE TEKDEN HASTANESİ’NE ZİYARET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denizlispor Yönetimi ve futbolcuları bu akşam oynanacak olan Samsunspor maçı öncesinde Tekden Hastanesi’ne gelerek hastalardan dua aldılar.

 

Hastane ziyareti esnasında bugün dünyaya gelen Mehmet bebeği kucağına alan futbolcular bu akşamki maçı da Mehmet bebek için oynayacaklarını ve uğur getireceğine inandıklarını belirttiler.

 

Sonrasında Tekden Hastanesi’nde gördüğü tedavi boyunca doktorlarına ve tüm hastane personeline sürekli dua etmesiyle bilinen Fatma teyzeyi ziyaret eden futbolcular Fatma teyzeden de duasını alarak hastaneden ayrıldılar.

 

“Dualar gücümüze güç katacak”                  

 

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Denizlispor Teknik Direktörü Serdar Dayat şunları söyledi: “Samsunspor maçı bizim için çok önemli bir maç. Bu maç öncesinde burada yatan hastalardan dua almak bize daha da güç verdi. Bu maçı tüm Denizli insanımızın da dualarıyla alacağımıza inanıyoruz. Tüm hastalara da şifalar diliyoruz”

 

Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık da yapmış olduğu açıklamada şunlara değindi: “Bugün Samsunspor maçı öncesi Denizlispor Yöneticilerini ve futbolcularını hastanemizde ağırladığımız için çok mutluyuz. Bu maçı galibiyetle sonlandıracaklarına inanıyoruz. Hastalarımızın olduğu gibi bizim de dualarımız kendileriyle olacak”

TEKDEN HASTANESİ ve TÜM İŞÇİ EMEKLİLERİ DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği (TÜM EMEK DER) üyelerinin ayakta ve yataklı tedavilerinde indirimi içeren protokol, Tekden Hastanesi konferans salonunda imzalandı.

 

Protokol imza törenine Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık, Başhekim Uz. Dr. Yusuf Polat, TÜM EMEK DER Denizli Şube Başkanı Kamil Künarlıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Ceylan, Reşat Çetinkunar, Süleyman Künarcı katıldı.

 

Başhekim Uz. Dr. Yusuf Polat imza töreninde yaptığı konuşmada şunları belirtti: “10 yıldır Denizli halkının sağlığı için çalışıyoruz. Bu geçen 10 yıl içinde halkımızın beklentilerini tespit ettik ve bu doğrultuda yeni hastanemizin temellerini attık. Yeni binamızda bu beklentiler paralelinde gerek fiziki gerekse personel donanımımızla üst düzeyde hizmet veriyoruz. Hastanemiz fiziki yapısı itibariyle dışarıdan bakıldığında maddi olarak karşılanamaz fiyatlar olabileceği konusunda endişeler olabilir. Fakat hastane yönetimi olarak ücret politikamızda herhangi bir değişiklik olmadığının garantisini veriyoruz. Mekan değişse de ücret politikamız değişmedi”

 

“Sağlık kampanyaları ile halkımızın yanındayız”

 

Başhekim Uz. Dr. Yusuf Polat 0-7 yaş çocuklarda göz tembelliği ve 65 yaş üzeri yetişkinlerde ücretsiz göz tansiyonu muayenesi, check-up ve sünnet kampanyası gibi uygulamalarla Denizli halkına hizmet verdiklerini ifade etti.

 

“Hedefimiz: Her hastanın memnun olarak ayrılması”

 

Protokol imza toplantısında Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık da konuşmasında hastane olarak VIP hizmet verdiklerini belirtti ve hedeflerinin tedavi amacıyla gelen her hastanın memnun olarak ayrılması olduğunu vurguladı. Böylesine güzel bir çalışmaya imza attıkları için memnuniyetlerini dile getiren Işık, herkes için hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

 

“Üyelerimiz dernek binamızdan alacakları kart ile indirimli olarak tedavilerini olacaklar”

 

TÜM EMEK DER Denizli Şube Başkanı Kamil Künarlıoğlu da protokol imza toplantısında şunları belirtti: “Günlerce sürdürdüğümüz araştırmalar ve incelemeler neticesinde üyelerimizin güvenli ve en iyi şekilde Tekden Hastanesi’nde tedavilerini olabileceklerini gördük. Dernek yönetimi ve tüm üyelerimiz adına bizimle böyle bir protokole imza attıkları için hastane yönetimine teşekkürlerimizi iletiyoruz.  Üyelerimiz dernek binamızdan alacakları kart ile Tekden Hastanesi’ne gelerek tedavilerini en iyi şekilde olabilecekler.”

20. YATAĞAN BIÇAKÇILIK FESTİVALİ

 

 

 

 

 

 

 

20. YATAĞAN BIÇAKÇILIK FESTİVALİ ve KEFE YAYLASI MOTOR SPORLARI ŞENLİKLERİ SPONSORU

TEKDEN HASTANESİ

 

23-24-25 Ağustos tarihlerinde 20.’si düzenlenen Yatağan Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Motor Sporları Şenlikleri’nin sponsoru Özel Denizli Tekden Hastanesi oldu.

Yatağan Kefe Yaylası’nda düzenlenen festivalin ilk gününde şehit aileleri için yemek verildi, 2. Günü ise Yatağan ilçesinde üretilen bıçaklar sergilendi. Festival süresince akşam etkinliği olarak da konserler düzenlendi.

 

Festivalin son günü olan 25 Ağustos günü de motokros ve off road gösterileri ve yarışmaları ile katılanlar heyecan dolu anlar yaşadı.

 

Tekden Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen Motor Sporları şenlikleri esnasında yapılan yarışta derece alanlara plaketleri Yatağan Belediye Başkanı Tuncer Tunçbilek tarafından verildi.

 

Yarışları izlemek üzere festivale katılan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar,  Türkiye`yi yurt dışında temsil edecek şampiyon sporcular yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Uçar,  Denizli`nin Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan Beldesi’nde bu yıl 20`ncisi düzenlenen "Yatağan Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Motor Sporları Şenlikleri" dolayısıyla motosiklet yarışlarının yapıldığı pistte incelemelerde bulundu.

MÜSİAD ÜYELERİ TEKDEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Necip Filiz ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Hizmet Sektörü Kurum Toplantılarına Özel Tekden Hastanesi yeni binasında ev sahipliği yaptı. Sektör Kurulu Başkanı İsmail Biltekin önderliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Kürşat Erkan, Osman Kabalay, Hurşit Şirin, Haşem Şahan, Ertan Şahan, Metin Aybar, Nevzat Baz, Nuri Özdeniz, Özel Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık, Özel Tekden Hastane Müdürü Necati Yurkunç ve Basın mensupları da katıldı. MÜSİAD Başkanı Filiz özellikle sağlık sektöründe Tekden Hastanesi’nin Denizli için önemli bir yatırım olduğunu vurguladı. Denizli halkıyla Tekden gibi büyük, son teknolojik donanıma sahip bir hastaneyi bir araya getirdiği için Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden’e teşekkürlerini iletti. Toplantıda Tekden Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Cemal Işık da, Tekden Hastanesi’nin sağlık turizminde de öncü bir merkez olacaklarının altını çizdi. Işık aynı zamanda Kayseri’de ilk örneği bulunan üstün zekâlı çocukların özel olarak eğitim görebilecekleri bir okulun da Denizli’de olması gerektiğini vurguladı. Işık, toplantıya katılan üyelere Denizli’de sadece Tekden Hastanesi’nde bulunan 64 kesitli Bilgisayarlı tomografi, 1,5 teslalı MR cihazı, koroner anjiyografi ve son teknolojik cihazlar hakkında bilgi verdi. 15.500 m2’lik alan üzerine kurulu, 200 yataklı Tekden Hastanesi’nin, 8 suit odası ile hastalarına 5 yıldızlı otel konforunda hizmet vereceklerini ifade eden Işık, Denizli halkına hak ettiği sağlık hizmetini sunabilmeleri için Tekden Grup olarak yapmış oldukları 35 milyon dolarlık yatırımın bölge ve Denizli için çok önemli olduğunu belirtti. Cemal Işık, hizmetlerinin sağlık hizmetleriyle sınırlı kalmayıp eğitim alanında da ilerleyen dönemlerde Denizli’ye büyük yatırımlar geleceğinin müjdesini verdi. Sağlık politikalarında yapılan yeni düzenlemelerle önümüzdeki günlerde sağlık personeli istihdamı konusunda sıkıntı olacağını belirten Işık, hastane personelini de Tekden vizyonu ile donanmış kurumlarında yetiştirerek iş hayatına hazırlamayı planladıklarını belirtti.

ÇOCUKLARDA İSHALE DİKKAT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denizli Tekden Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Yiğit Keskin, ishal olan çocuklarda daha sonra görülen yüksek ateş, kusma gibi hastalıklara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Denizli Tekden Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Yiğit Keskin, ishal olan çocuklarda daha sonra görülen yüksek ateş, kusma gibi hastalıklara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Denizli Tekden Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Yiğit Keskin, çocuklarda görülen ishal hakkında uyarılarda bulundu. Türkiye’de enfeksiyonların ishale yol açmadaki ilk etken olduğunu belirten Keskin, “Tuvaletlerin hijyenik koşullardan yoksun olması, temizlik kurallarına dikkat edilmemesi, çocuğa bakan kişilerin kişisel hijyen bilgisinden yoksun oluşu enfeksiyöz ishallerin oluşmasını kolaylaştıran risk faktörüdür. Bu ishallerin ağırlığını su ve tuz kaybının derecesi belirler. İshalin devam süresi, şekli, kusma, ateş, çocuğun son 24 saatte besin alımı, son idrar yapma zamanı-miktarı hastalığın seyrinde tedavi sürecini etkiler. Bu nedenle ani ishalde çocukların kaybettiği su ve tuz miktarının hızlıca gözlenmesi ve müdahale edilmesi gerekebilir” dedi.

 

Kullanılan antibiyotiklerin de ishale neden olabileceğini ifade eden Keskin, “Çeşitli nedenlere bağlı kullanılan antibiyotikler nedeniyle bağırsak florasının bozulması nedeni ile ishal oluşabilir. Çocuğunuz ağızdan alabildiği sıvıdan daha fazlasını, kusma veya ishal yoluyla kaybediyorsa veya ishal, kusma günde 10`dan fazlaysa, kanlı ishali varsa, yüksek ateşle seyrediyorsa hemen bir sağlık kurumuna başvurunuz ve çocuğunuzu muayene ettiriniz” diye konuştu.

 

Dr. Keskin, şöyle devam etti: “Tedavinin esası kusma ve ishal yoluyla kaybedilen sıvı ve tuzların hastaya verilmesidir. Hafif sıvı kaybında bebeğe veya çocuğa alabildiği kadar sıvı takviyesi yapılmalıdır. Anne sütü alan bebeklerde anne sütüne devam etmek zorunlu ve gereklidir. Sulu, posasız gıdalar verilir. Kusmayı önleyici ilaçların kullanılması önerilmez. Günlük kilo takibini de içeren yakın izlem özellikle küçük çocuklar için çok önemlidir. İshale neden olan mikroorganizmalara yönelik, gerekiyorsa antibiyotik tedavisi uygulanır.”